Kolejny sukces Żanety Skowrońskiej

Zawodniczka LKJ Lewada z Zakrzowa zajęła drugie miejsce na Międzynarodowych Zawodach w Ujeżdżeniu.

Impreza odbyła się w miniony weekend w hali zakrzowskiego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. W zawodach wzięły udział sześćdziesiąt cztery pary z trzynastu krajów. Rywalizowano w kategoriach dzieci, juniorów, młodych jeźdźców oraz seniorów.

– Nasz kraj reprezentowali zawodnicy najlepsi w swoich kategoriach. Oprócz nich na zakrzowskiej arenie można było zobaczyć Czechów, Duńczyków, Estończyków, Litwinów, Niemców, Norwegów, Portugalczyków, Rosjan, Słowaków, Szwedów, a nawet zawodników z tak odległych krajów jak Malezja, czy RPA – wylicza Daniel Karpiński z LKJ Lewada.

W najbardziej prestiżowym konkursie Grand Prix, rozgrywanym pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, bardzo dobrze wypadła reprezentantka gospodarzy Żaneta Skowrońska-Kozubik na wałachu Romantic P. Był to dopiero drugi start tego wierzchowca w zawodach tak wysokich rangą. Zakrzowianka była najlepsza z całej polskiej ekipy, pokonując między innymi aktualnych medalistów Mistrzostw Polski (Katarzynę Milczarek i Mateusza Cichonia) i plasując się ostatecznie na drugim miejscu, tuż za rewelacyjnym Portugalczykiem Boaventura Freire na Sai Baba Plus.

W finałowym konkursie dużej rundy – Grand Prix Freestyle – Żaneta Skowrońska-Kozubik ponownie zajęła wysoką, drugą lokatę ustępując jedynie Portugalczykowi, co jest świetną prognozą przed tegorocznymi Mistrzostwami Polski. – Już w najbliższy weekend zapraszamy do Zakrzowa na finał Halowego Pucharu Opolszczyzny w skokach przez przeszkody – podsumowuje Daniel Karpiński.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting