Kino Chemik startuje. Helios na razie zamknięty

Pierwsze seanse w miejskich kinach odbędą się już w najbliższą sobotę

Szósty czerwca to pierwszy możliwy termin w którym można organizować seanse filmowe. Miejski Ośrodek Kultury przygotował się do tego bardzo starannie.

– Pierwszy seans już w najbliższą sobotę o godz. 16.00 w „Chemiku” i 16.15 w „Twierdzy” – poinformował Andrzej Littman, kierownik kin w MOK Kędzierzyn-Koźle.

Trzeba będzie jednak pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim należy zakrywać usta i nos. W kinie zajmujemy jedynie wskazane w systemie sprzedażowym miejsca (nie więcej niż połowa liczby miejsc na sali). Rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Obowiązek zachowania jednego wolnego miejsca nie dotyczy jednak widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia, osób niepełnosprawnych, a także takich, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie. Co bardzo ważne, koło siebie mogą siedzieć osoby wspólnie zamieszkująe lub pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. Ponadto wchodząc na teren kina myjemy i dezynfekujemy ręce, a czekając w kolejce do kasy – zachowujemy bezpieczną odległość.

Na razie nieczynne pozostanie kino Helios. „6 czerwca to zaskakująco wczesny termin otwarcia kin w Polsce. Sieć Helios nie uruchomi w tym dniu swoich multipleksów – czas na przygotowanie się do ponownego otwarcia jest bardzo krótki, a nie są znane wymogi związane z zasadami funkcjonowania kin. Nadal prowadzimy też rozmowy z dystrybutorami i producentami w sprawie ustalenia kalendarza i dostępności repertuaru” – poinformowało biuro prasowe Agory.

Prawdopodobnie zostanie otwarte w ciągu kilku najbliższych tygodni. Podobnie jest z innymi dużymi sieciami, m.in. Multikinem.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting