Kędzierzyńska policja prowadzi dobór do służby

Funkcjonariusze powiatu zachęcają do wstępowania w szeregi formacji mundurowej. W naszym mieście jest kilka wakatów.

To nie tylko praca, ale przede wszystkim służba. Kędzierzyńsko-kozielska komenda powiatowa zachęca mieszkańców do wstępowania do policji. – Jeśli chcesz pomagać innym i odpowiadać za bezpieczeństwo wewnętrzne naszego kraju, współtworząc 100 tysięczną formację mundurową, dołącz do nas – podkreśla p. o. specjalisty do spraw prasowo-informacyjnych sierż. szt. Monika Frąckowiak w komunikacie, który pojawił się na stronie internetowej komendy. – Służba w policji wymaga określonych predyspozycji zarówno psychicznych, jak i fizycznych, a wyzwania, z którymi trzeba się mierzyć nie należą do łatwych. Za to służba w policyjnym mundurze daje wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzieliło się pomocy bywa bezcenna.

Jak zapewniają policjanci, szerokie spectrum policyjnych działań z pewnością sprawi, że każdy znajdzie miejsce, w którym na co dzień będzie mógł wykorzystać swoje umiejętności i wykształcenie oraz rozwijać zainteresowania. – Jeśli Twoją pasją są motocykle, możesz przy ich użyciu dbać o bezpieczeństwo na drogach. Jeśli masz smykałkę do rozwiązywania zagadek i jesteś bystrym obserwatorem z analitycznym umysłem doskonale sprawdzisz się jako policyjny detektyw. A może lubisz zwierzęta i chciałbyś zostać przewodnikiem policyjnego psa? – zaznaczają.

Podkreślają jednocześnie, że służba w policji to szansa na rozwój zarówno osobisty, jak i zawodowy. Duży wachlarz specjalistycznych szkoleń służy pogłębianiu wiedzy oraz daje możliwość zdobycia nowych umiejętności oraz doświadczeń.

– W Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu jest jeszcze kilka wakatów. Zapraszamy w nasze szeregi i zachęcamy kandydatów do składania podań. Osoby zainteresowane pełnieniem służby w policji mogą składać całodobowo dokumenty w kędzierzyńsko-kozielskich jednostkach – podkreśla rzecznik.

Średnie zarobki policjanta wynoszą ok. 5200 zł netto miesięcznie (zarobki oscylują w przedziale od 3300 zł do 9000 zł netto miesięcznie). Jako funkcjonariusze publiczni, wszyscy policjanci są zatrudnieni na umowie o pracę i poza normalną pensją mają zapewnione różne dodatki przysługujące pracownikom służb mundurowych, np. dodatek motywacyjny oraz dodatek mundurowy. Ponadto policjanci mają prawo do wcześniejszej emerytury – może to mieć miejsce najwcześniej w wieku 55 lat i po 25 latach służby.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting