Kędzierzyńscy policjanci znów przelali krew

Tym razem podczas akcji “Kropelka krwi” udało się zebrać 12 litrów cennej tkanki.

Kędzierzyńscy policjanci nie tylko chętnie angażują się w akcje charytatywne, ale również je organizują. W sobotę (9 października) w Kędzierzynie-Koźlu przy sklepie Carrefour została przeprowadzona kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Zbiórkę zorganizował Klub HDK PCK “Kropelka Krwi” działający przy IPA Kędzierzyn-Koźle. Do akcji włączyli się również kędzierzyńsko-kozielscy policjanci oraz strażacy ochotnicy ze Sławięcic.

– W naszym powiecie nie zabrakło osób, które podzieliły się cennym darem jakim jest krew. Ich postawa ma szczególne znaczenie dla zdrowia i życia innych – poinformowała kom. Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowa kędzierzyńsko-kozielskiej policji. – Podczas zbiórki, która trwała 4 godziny zabrano ponad 12 litrów krwi. Osoby, które ją oddały otrzymały upominki.

Była to również dobra okazja, by porozmawiać z mieszkańcami o bezpieczeństwie w różnych codziennych sytuacjach. Na przygotowanym przez policjantów stoisku nie zabrakło materiałów edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa seniorów, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz informacji dotyczących cyberprzestępczości. Można było także usiąść za kierownicą policyjnego motocykla oraz radiowozu. Funkcjonariusze wskazywali również jak działa aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting