Kędzierzyńscy policjanci uratowali ludzi z pożaru

St. sierż. Tomasz Suchy oraz st. sierż. Adam Sobczak jadąc na służbę zauważyli pożar i podjęli akcję ratowniczą. Udało im się ocalić życie dwóch osób.

Kędzierzyńscy funkcjonariusze w ramach wykonywanej służby przebywali w miejscowości Niewiesze na terenie województwa śląskiego. Nagle zauważyli pożar.

Na miejscu nie było jeszcze żadnych służb ratunkowych. Ogień trawił już cały budynek i zaczął się przenosić na sąsiednie, a płomienie sięgały kilku metrów. Policjanci nie czekając ani chwili postanowili działać, zagrożone mogło być życie i zdrowie osób przebywających w pobliskich domkach. W trakcie akcji ewakuacyjnej w objętych pożarem domkach dochodziło do wybuchów, najprawdopodobniej butli z gazem.

– Z jednego z budynków sąsiadujących z płonącym domkiem funkcjonariusze ewakuowali kobietę i mężczyznę. Osoby te spały i nie zdawały sobie sprawy z zagrożenia. Dodatkowo policjanci przestawili w bezpieczne miejsce samochód zaparkowany przed jednym z płonących budynków – informuje Monika Frąckowiak w biura prasowego kędzierzyńskiej policji.

Funkcjonariusze zadzwonili pod numer 112 i poinformowali dyspozytora o zdarzeniu. Na miejsce przyjechała straż pożarna oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pyskowicach, którzy wykonali dalsze czynności. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a ewakuowane osoby nie wymagały pomocy medycznej.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting