Kędzierzynianie po Covidzie mogą liczyć na rehabilitację

Dla chętnych prowadzona będzie rehabilitacja ruchowa i fizjoterapia na oddziale szpitalnym lub w domu. Możliwa jest też terapia psychiatryczna i psychologiczna.

W powszechnej opinii pandemia bardzo mocno wyhamowała albo wręcz zanikła. Liczba zachorowań faktycznie zmalała, ale wciąż na Opolszczyźnie notuje się ich kilkadziesiąt dziennie. Na dodatek wiele osób, które wcześniej przeszły Covid, do dziś zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Dla takich pacjentów Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego wraz ze Stobrawskim Centrum Medycznym w Kup, Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie i Centrum Terapii Nerwic w Mosznej, realizuje unijny pilotażowy projekt pn. „Rehabilitacja osób z deficytami zdrowotnymi wywołanymi przez COVID-19 w województwie opolskim”.

Skierowany jest do mieszkańców województwa opolskiego, którzy ukończyli 18 lat i odczuwają dolegliwości po przebytym COVID-19. Co ważne, nie ma konieczności udokumentowania przebytej choroby.

Projekt jest kompleksowy, zakłada zarówno rehabilitację ruchową i fizjoterapię na oddziale szpitalnym lub w domu u pacjenta, jak również terapię psychiatryczną i psychologiczną. Ten sam pacjent będzie mógł skorzystać z różnych form rehabilitacji w zależności od wskazań medycznych, aż do momentu pełnego usprawnienia. Rehabilitacja będzie poprzedzona pełną diagnostyką każdego pacjenta w zakresie powikłań po COVID-19.

Jak zgłosić się do projektu? W jakiej przychodni umówić się do lekarza na bezpłatną wizytę kwalifikacyjną? Z jakich form rehabilitacji można skorzystać? Wszystkie te informacje dostępne są na stronie https://takdlazdrowia.opolskie.pl/ oraz na stronie Stobrawskiego Centrum Medycznego https://covid.szpital-kup.eu/

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting