Kędzierzyn-Koźle zaczyna walkę o miano rowerowej stolicy polski

Od 1 czerwca nasze rowerowe podróże mogą promować miasto. Wystarczy do tego aplikacja i chęci do jazdy.

Kędzierzyn-Koźle od lat nazywany jest siatkarską stolicą Polski. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby był także rowerową. We wtorek nasze miasto rozpoczyna rywalizację o puchar Rowerowej Stolicy Polski! Akcja potrwa przez cały miesiąc. Wyzwanie podjął również Kędzierzyn-Koźle, a na mieszkańców, którzy przejadą na dwóch kółkach najwięcej kilometrów czekają nagrody. Do sukcesu może przyczynić się każdy.

Po uruchomieniu aplikacji (można ją znaleźć wpisując frazę Puchar Rowerowej Stolicy Polski) wystarczy wykorzystać każdą naszą wycieczkę rowerową do nabijania punktów na konto Kędzierzyna. W zabawie bierze udział ponad 50 miast i wszystkie mają równe szanse – niezależnie od wielkości, ponieważ łączna liczba przejechanych kilometrów jest dzielona przez liczbę mieszkańców. W ubiegłym roku zwyciężyła Nowa Sól.

Poza głównym pucharem dla zwycięzcy całej rywalizacji przewidziano także 5 mniejszych trofeów, które otrzymają najlepsze miasta w 5 kategoriach: do 50 tys. mieszkańców, do 65 tysięcy mieszkańców, do 100 tysięcy mieszkańców, do 200 tysięcy mieszkańców i powyżej 200 tys. mieszkańców. Ponadto do 3 najlepszych miast w kategorii ogólnej trafią samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

W rywalizacji przewidziano także nagrody indywidualne ufundowane przez sponsora strategicznego rywalizacji – centrumrowerowe.pl. Są to rowery miejskie marki Kellys za I miejsce w kategorii open kobiet i mężczyzn, zapięcie U-lock ABUS Granit X-Plus oraz Plecak ORTLIEB Velocity za II miejsce w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz zestaw lampek EYEN Peleton oraz Kurtka EYEN Vern za III miejsce w kategorii open kobiet i mężczyzn. Na uczestników czekają także dodatkowe upominki w postaci zestawów kosmetyków ufundowane przez markę FaleLokiKoki. Coś specjalnego przygotowano również dla najbardziej aktywnych rowerzystów powyżej 60 roku życia. Senior i seniorka z najlepszym wynikiem w kraju otrzymają podwójne zaproszenia na weekend w Bydgoszczy (hotel w centrum miasta ze śniadaniami).

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting