Kędzierzyn-Koźle stolicą biegową Opolszczyzny

Bieg Koziołków otworzył tegoroczne Grand Prix miasta.

Ulice kozielskiej starówki stały się miejscem rywalizacji blisko pół tysiąca biegaczy z Opolszczyzny i sąsiedniego województwa śląskiego. W sobotę odbył się u nas Bieg Koziołków 2021, który otworzył serię zawodów zaliczanych do Grand Prix Kędzierzyna-Koźla.

Na starcie głównego biegu na 10km stawiło się ponad 300 zawodników. Zwyciężył Mateusz Mrówka z czasem 31 minut. Drugi był Przemysław Chatys z Kędzierzyna-Koźla, a trzeci Elasri Abderrahim. Na dystansie 5 km o medale walczyło ponad 100 zawodników. Wygrał Sebastian Marcol z Gaszowic, przed Robertem Antczakiem i Marcinem Grzegorzycą. Zawody rozegrano także w kategorii dzieci i młodzieży.

26 czerwca odbędzie się bieg leśny Gruba Dycha na Dąbrowie. 19 września miłośnicy biegania wezmą udział w kolejnej edycji Gaz Systemu na Piątkę, a 10 października będzie okazja do spróbowania swoich sił w półmaratonie leśnym. 23 października zorganizowany będzie mini maraton Manhatan (4 km), zaś dzień później XIX Maraton Odrzański. Cykl imprez zakończy 5 grudnia Bieg Mikołajkowy na 10km.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting