Grupa Azoty ZAK S.A. docenia swoich pracowników

20 osób zostało odznaczonych tytułem „Zasłużonego pracownika Grupy Azotów ZAK S.A.” Przyznano także Złote Kłosy.

Zgodnie z tradycją związaną z obchodami Dni Chemika Grupa Azoty ZAK przyznała odznaczenia wyróżniającym się pracownikom. Podczas uroczystej gali wręczono tytuł i odznakę Zasłużonego Pracownika, a także trzy medale Złoty Kłos za zasługi dla Spółki, które trafiły do ważnych postaci związanych z klubem ZAKSA S.A.

Wydarzenie otworzył w imieniu gospodarzy Paweł Stańczyk, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK, który podsumował osiągnięcia minionych miesięcy.

– Za nami intensywny rok, pełen wyzwań ze strony otoczenia rynkowego. Nasza spółka poradziła sobie z nimi znakomicie, osiągając wysokie wyniki. Składam olbrzymie podziękowania dla całej załogi i kadry menadżerskiej, również za to, że potrafimy się tym dobrem dzielić – zarówno jako spółka, jak i indywidualnie. Dotyczy to wsparcia dla szpitali podczas pandemii, a ostatnio – dla uchodźców z Ukrainy. To ogrom pomocy finansowej i rzeczowej, przekazanych środków, przygotowanych paczek z darami – podkreślał Paweł Stańczyk. – Trudno z tak licznej, zaangażowanej załogi wyłonić dwudziestu pracowników, jednak podeszliśmy do tego zadania z dużą starannością – dodał.

Następnie głos zabrał Marek Wadowski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty S.A. i przewodniczący rady nadzorczej Grupy Azoty ZAK.

– Dziękuję za pracę, którą Państwo wykonujecie. Jestem dumny, że w trudnym 2021 roku osiągnęliśmy tak dobre dla całej grupy kapitałowej wyniki. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom, którzy byli zaangażowani w tworzenie tej wartości. Praca w kędzierzyńskiej spółce przynosi duże efekty i jest ważna dla Grupy Azoty. Chciałbym również podziękować ZAKSIE za sportowe emocje i budowanie marki Grupy Azoty – mówił Marek Wadowski.

Odznaczenie Zasłużony Pracownik Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. otrzymało kolejnych 20 pracowników.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie medalu Złoty Kłos Za Zasługi dla Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. Odznaczenie zostało przyznane osobom związanym z kędzierzyńskim klubem siatkarskim. – ZAKSA to więcej niż rodzina, organizacja, klub sportowy, który jest ambasadorem Grupy Azoty. Poza instytucją warto wyróżnić konkretne osoby – osoby wyjątkowe, z olbrzymim doświadczeniem i zasługami – zapowiadał prezes Paweł Stańczyk.

Pierwszym laureatem Złotego Kłosa był Sebastian Świderski – ikona kędzierzyńskiej siatkówki, do 2021 r. prezes klubu ZAKSA S.A. i budowniczy jej kluczowych sukcesów. Obecnie pełni najwyższą funkcję w rodzimej siatkówce – prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – ZAKSA Family zawsze jest i będzie w moim sercu – podkreślał Sebastian Świderski.

Druga osoba to jego następca w ZAKSIE – Piotr Szpaczek, który wcześniej przez lata był związany z klubem. Doceniony za zasługi dla Grupy Azoty ZAK został również trener drużyny Gheorghe Cretu, dzięki któremu wielu zawodników w minionym sezonie rozwinęło skrzydła.

Na gali Grupy Azoty ZAK gościli Posłowie na Sejm: Katarzyna Czochara i Violetta Porowska, przedstawiciel Wojewody Opolskiego – Dyrektor Biura Dariusz Sitko, Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Paweł Masełko oraz Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Sabina Nowosielska, którzy złożyli Spółce gratulacje i życzenia z okazji Dni Chemika.

Wydarzenie zwieńczył toast za pomyślność zakładów, wzniesiony przez dra Bogdana Tomaszka. Wiceprezes zarządu Grupy Azoty ZAK podziękował wszystkim pracownikom za poświęcenie i ciężką pracę, bez której nie byłoby sukcesów.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting