Dzieci zachwyciły swoją pomysłowością

Ponad pięćdziesiąt prac nagrodzono w konkursie „Wakacje z Zaksanem” organizowanym przez Grupę Azoty ZAK. S.A. To była przede wszystkim wspaniała zabawa dla najmłodszych mieszkańców.

Grupa Azoty ZAK S.A. to nie tylko największy pracodawca w mieście, ale także odpowiedzialna społecznie firma stawiająca na budowanie więzi ze społecznością lokalną. Tym razem Spółka zaprosiła do zabawy najmłodszych. Parawany i piłki plażowe, plecaki, ręczniki, latarki, termosy – to tylko niektóre z nagród, które można było zdobyć w konkursie „Wakacje z Zaksanem”, a żeby wziąć w nim udział wystarczyło wykonać pracę plastyczną w temacie konkursu i wysłać jej zdjęcie e-mailem. Do zabawy zaproszone zostały dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Wspomniany Zaksan to maskotka, która nawiązuje do sztandarowego produktu naszej kędzierzyńskiej firmy – ZAKsanu®, czyli azotanu amonu. Uczestnicy wykazali się nie tylko zdolnościami plastycznymi, ale i wyobraźnią. Wśród nagrodzonych prac był m.in. odlatujący w powietrze w balonie Zaksan. Autorem tej wyjątkowej pracy była 10-letnia Alicja. Z kolei 12-letnia Kasia przedstawiła Zaksana jako doświadczonego jeźdźca w dyscyplinie skoków przez przeszkody, a 6-letnia Laura przyznała w swoim autorskim rysunku, że po prostu chętnie poskakałaby z nim na trampolinie.

Uczestnicy konkursu byli podzielni na trzy grupy wiekowe. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, a najlepsze prace zostały dodatkowo docenione. Uczestnicy, którzy otrzymali już wyróżnienia, nie kryli swojego zadowolenia. Same prace były bardzo kreatywne, co podkreśliło jury konkursu.

Grupa Azoty ZAK S.A. od początku aktywnie działa na rzecz wspólnoty lokalnej. W przeszłości dofinansowała budowę do dziś funkcjonujących w Kędzierzynie-Koźlu obiektów użyteczności publicznej, m.in. Domu Kultury „Chemik” czy hali sportowej „Śródmieście”. Spółka wspiera edukację w mieście, obejmując patronatem kierunki: technik technologii chemicznej Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja oraz technik żeglugi śródlądowej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Jest organizatorem Dni Chemika, które przyciągają publiczność z całego regionu. Dla aktywnej na wielu płaszczyznach Grupy Azoty ZAK S.A. istotnym aspektem jest integracja i edukacja poprzez sport, czego potwierdzeniem jest wsparcie młodych zawodników Akademii Piłkarskiej „Chemik” Kędzierzyn-Koźle oraz parabadmintonisty Bartłomieja Mroza.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting