Dyrektor Zarańska zwolniona. Co się dzieje w kozielskim szpitalu?

Zastępca dyrektora do spraw medycznych SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle dostała wypowiedzenie. Jej bezpośredni przełożony Jarosław Kończyło nie chce komentować sprawy.

Dorota Zarańska przez ostatnie lata pełniła funkcję zastępcy dyrektora do spraw medycznych szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. W poniedziałek dostała wypowiedzenie z pracy. Powód? Oficjalnie utrata zaufania przez dyrektora naczelnego SP ZOZ Jarosława Kończyłę.

– Dostałam wypowiedzenie umowy w formie, która była dla mnie wielkim zaskoczeniem. Będę korzystała z prawa dochodzenia swoich praw w sądzie pracy. Nie zgadzam się z zarzutami jakie postawił mi dyrektor, a w szczególności ze skróceniem okresu wypowiedzenia – powiedziała portalowi tygodni7dni.pl Dorota Zarańska.

Powodem utraty zaufania miały być rozbieżności pomiędzy polityką szpitalną kreowaną przez dyrektora Kończyłę, a sugestiami jego zastępcy, które miały być źle odbierane przez przełożonego. Zdaniem Zarańskiej dyrektor Kończyło chciał zarządzać szpitalem jednoosobowo. Współpraca między nią a jej szefem nie układała się najlepiej od lat.

– Zakończyliśmy współpracę z panią dyrektor Zarańską – potwierdził nam Jarosław Kończyło. Zapytaliśmy, jakie były powody wręczenia wypowiedzenia zastępcy dyrektora. Dyrektor SP ZOZ nie chciał rozmawiać na ten temat. – Pani doktor została poinformowana o powodach, ale nie chciałbym więcej tego komentować – usłyszeliśmy od Jarosława Kończyły.

Szpital nie tylko stracił dyrektora medycznego, ale także kardiologa i internistę, którym jest dr Dorota Zarańska.

Wręczenie wypowiedzenia dla zastępcy dyrektora do spraw medycznych zbiegło się z jednym z największych kryzysów od lat w kozielskim ZOZ-ie. Z dniem 1 listopada zawieszony został oddział neurologiczny, jeden z najważniejszych w szpitalu. Pacjenci z udarami muszą być teraz wożeni do innych placówek medycznych w regionie, a także w sąsiednim województwie śląskim.

Wszystko z powodu złożenia wypowiedzenia przez lekarzy z oddziału neurologii. Dyrektor Kończyło zapewnia, że w ostatnich tygodniach prowadził intensywne rozmowy z medykami i od 1 stycznia 2020 oddział powinien z powrotem rozpocząć działalność.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting