Droga do Bierawy została wyremontowana

Przebudowa ulicy Mickiewicza kosztowała 1,6 miliona złotych. Sfinansował ją powiat i Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg.

To była jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Ulica Mickiewicza jest popularnym skrótem do Bierawy dla osób jadących od strony Starego Koźla. Liczba dziur i kolei przyprawiała jednak o zawrót głowy. Teraz wszystko się zmieniło.

-To bardzo ważna inwestycja dla gminy Bierawa wraz ze ścieżką dla rowerzystów, która zwiększy bezpieczeństwo. Cieszy nas ta inwestycja i myślę, że mieszkańcy będą z tej drogi zadowoleni. Dziękuję panu wojewodzie, wspólnymi siłami udało nam się zamknąć to zadanie – zaznacza starosta Paweł Masełko.

Droga została wyremontowana przy pomocy pieniędzy, jakie powiat zdobył z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kosztowała ponad 1 mln 600 tys. zł (600 tys. zł to dofinansowanie zewnętrzne). W sumie przebudowano jeden kilometr drogi.

– Jeden kilometr drogi, ale taki jeden wielki kilometr, przy okazji inwestycja połączona jest z ochroną środowiska i zachowaniem drzewostanu, jednego z nielicznych, jaki ocalał. Gratuluję samorządowcom, że tak skutecznie aplikują o te środki, powiat kędzierzyńsko-kozielski jest z tego znany i to widać – mówił wojewoda Sławomir Kłosowski.

Z inwestycji cieszą się władze gminy Bierawa. – Potocznie mówimy, że to aleja lipowa i taka jest też u nas nazwa, skuteczność starostwa powiatowego była tu dobra. Tu jednak prośba do wojewody, aby te dofinansowania utrzymać na przyszłość, bo nas jako samorządy w tych trudnych czasach po prostu nie stać na tak duże remonty. W imieniu mieszkańców gminy dziękuję – podkreślił wójt Bierawy Krzysztof Ficoń.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting