Dinozaury rocka i big beatu znów zaszalały na scenie

W ostatni weekend sierpnia mieszkańcy bawili się na Gitariadzie. Imprezę wsparła Grupa Azoty ZAK S.A.

Gitariada 40 już na stałe wpisała się do kulturalnego kalendarza Kędzierzyna-Koźlu. Stworzona ponad 10 lat temu impreza muzyczna co roku przyciąga setki miłośników rocka i big beatu. Jubileuszowa edycja została zorganizowana w ostatni weekend sierpnia, tradycyjnie w Parku Pojednania.
Na scenie zobaczyć można było m.in. takich wykonawców jak Czerwone i Czarne, Darek Guca & Przyjaciele, Janusz Markiewicz a także gwiazdę wieczoru – Trubadurów. Imprezę poprowadził Mirosław Nowakowski. Mieszkańcy tradycyjnie bawili się świetnie, zarówno tańcząc pod sceną jak i słuchając w skupieniu ulubionych artystów, z których wielu związanych było i jest z Kędzierzynem-Koźlem oraz Opolszczyzną.

Imprezę wsparła Grupa Azoty ZAK S. A., która do lat pełni ważną rolę mecenasa kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

Spółka regularnie angażuje się nie tylko w najważniejsze wydarzenia kulturalne, ale też sportowe, ekologiczne, charytatywne oraz skierowane do najmłodszych mieszkańców miasta. Działania te, są przejawem troski o lokalną społeczność i pokazują jak powinna w praktyce funkcjonować społeczna odpowiedzialność biznesu. Najważniejszej firmy w mieście nie mogło zabraknąć również na Gitariadzie, która jest istotnym wydarzeniem na mapie całego regionu.

– W kilku wywiadach wspomniałem wcześniej, że 10. Gitariada osnuta będzie kilkoma niespodziankami. Jedną z nich jest fakt, że rezygnuję z dalszego prowadzenia Gitariady. Niektórzy uczestnicy mają już po 80 lat, co roku jest nas coraz mniej. Kontynuacja tej imprezy, pod taką nazwą, straciła swoją wymowę – mówił Mirosław Nowakowski, który dodał jednak, że nie ma nic przeciwko, aby ktoś kontynuował organizację imprezy w kolejnych latach, być może pod nieco zmienioną formułą.

Według uczestników tegorocznej edycji Gitariada rezygnacja z organizacji wydarzenia przez Mirosława Nowakowskiego wcale nie oznacza, mieszkańcy nie będą się spotykać na podobnych koncertach pod koniec każdego kolejnego lata.
– Zmiana formuły może tylko wyjść na dobre Gitariadzie. Mirek zrobił bardzo dużo dobrego i za to należą mu się wielkie brawa – podkreśla Jan Bogdańczyk, jeden z uczestników imprezy. – Teraz być może ktoś „wymyśli ją na nowo”, wskrzeszy nowego ducha. Czekamy na propozycje.

O ile pierwszego dnia na scenie królowały dinozaury rocka i big beatu, o tyle drugiego pałeczkę przejęły „młode wilki”. Na scenie zagościły takie zespoły jak: Kwadra, 418, Grabers Band i Stream. Widownia ponownie zapełniła się mieszkańcami spragnionymi dobrej muzyki. Podczas imprezy były rozdawane gadżety Grupy Azoty ZAK S.A.
Głównym celem „Gitariady 40” jest prezentacja kędzierzyńsko-kozielskich muzyków, którzy aktywnie działali na scenie ogólnopolskiej przed laty. Marek Raduli, Zbigniew Krebs, Tadeusz Bratus, Krystian Bernard, Wojciech Wójcicki – to tylko niektórzy z nich.

fot. UM K-Koźle

 

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting