Czysty Region i biblioteka wspólnie dbają o nasze lokalne środowisko – VIDEO

Obie instytucje wraz z gminą Kędzierzyn-Koźle stawiają na bioróżnorodność. Będą wykłady, konkursy i inne inicjatywy proekologiczne.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu wspólnie z Gminą Kędzierzyn-Koźle oraz Związkiem Międzygminnym „Czysty Region” realizuje projekt promujący wiedzę na temat ochrony środowiska, ekologii oraz tak zwanej bioróżnorodności.

Pierwszy wykład, będący częścią tej niezwykle ciekawej inicjatywy, odbył się 19 lutego w filii MBP przy ulicy Damrota na osiedlu NDM. Na spotkaniu z Teresą i Henrykiem Hadaszami, zasłużonymi instruktorami krajoznawstwa i honorowymi instruktorami ochrony przyrody PTTK, rozmawiano właśnie o bogactwie przyrody w Kędzierzynie-Koźlu i jego okolicach.

– To bardzo interesujący projekt. Biblioteka będzie zajmowała się prowadzeniem jego kampanii informacyjno-promocyjnej – powiedziała Tygodnikowi 7 Dni Izabela Migocz, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podkreślała, że cała inicjatywa to nie tylko dyskusje o ochronie środowiska, ale również konkretne działania.

– Będą piękne podwórka realizowane w Śródmieściu, do tego warsztaty, np. hoteli dla pszczół czy budek dla ptaków tłumaczyła.

Na spotkaniu obecna była także Brygida Kolenda-Łabuś, przewodnicząca “Czystego Regionu”, który odpowiada za gospodarkę śmieciową 11 gmin w okolicach Kędzierzyna-Koźla.

– To jest partnerski program, który realizujemy z urzędem miasta i biblioteką. Ma na celu ochronę bioróżnorodności. W ramach niego kupimy m.in. 20 kiosków na elektrośmieci, takie jak baterie, świetlówki, CD. Będziemy mieli konkursy dla mieszkańców. Będzie wymiana surowców na sadzonki roślin rodzinnych.

Brygida Kolenda-Łabuś dodaje, że celem projekty jest przede wszystkim wzbogacanie szeroko rozumianej ekokultury.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting