Codzienne raporty zniknęły, ale zachorowania zostały

Średnio na terenie Kędzierzyna-Koźla notuje się po jedno, dwa zakażenia koronawirusem na dobę.

Ministerstwo Zdrowia zrezygnowało z codziennego raportowania liczby zakażeń w Polsce. Zamiast tego przedstawiane są dane w ujęciu tygodniowym. Resort poinformował, że od czwartku (21.04) do środy (27.04) zakaziły się łącznie 6522 osoby, w tym 582 ponownie. Z powodu COVID-19 zmarło w sumie 99 osób.

W województwie opolskim odnotowano w tym czasie 214 zakażeń. Średnio na terenie Kędzierzyna-Koźla notuje się po jedno, dwa zakażenia koronawirusem na dobę i kilkanaście tygodniowo.

O ile w Polsce i Europie temat pandemii koronawirusa zszedł na dalszy plan o tyle niepokojące informacje docierają do nas z Chin. W chińskich mediach społecznościowych od kilku dni krążą zdjęcia i nagrania przedstawiające pracowników kontroli epidemicznej w strojach ochronnych, zamykających bloki i ulice zielonymi, blisko dwumetrowymi płotami. Na części nagrań widać, że mieszkańcy protestowali przeciwko temu z balkonów – podała agencja Reutera. Niektórzy alarmują, że pandemia może wrócić do Europy.

W Szanghaju wykryto w zaledwie jedną dobę prawie 17 tys. nowych zakażeń bezobjawowych oraz blisko 2,5 tys. infekcji objawowych. Łączny bilans najnowszej fali zakażeń wariantem Omikron przekroczył pół miliona przypadków.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting