Co się stało z naszą kasą?

Siatkarze i trenerzy ZAKSY mieli zostać oszukani. Z kont zagranicznych zawodników miało zniknąć grubo ponad milion złotych! Sprawę bada opolska prokuratura.

To tytułowe pytanie zadają sobie od pewnego czasu zagraniczni siatkarze i trenerzy ZAKSY. Z kont bankowych belgijskiego przyjmującego, Sama Deroo oraz francuskiego rozgrywającego ZAKSY, Banjamina Toniuttiego zniknęło jakiś czas temu ponad milion złotych, które to pieniądze miał wpłacić – jako należności podatkowe – ówczesny menedżer kędzierzyńskiego klubu Tomasz D. Rachunki nie zgadzają się również byłemu i aktualnemu trenerowi ZAKSY. Jak podaje katowicki „Sport” łącznie z kont bankowych szkoleniowców i zawodników miało zniknąć ponad 2,5 miliona złotych.

Zbulwersowani siatkarze i trenerzy, za pośrednictwem katowickiej kancelarii prawnej, zgłosili zawiadomienie w kędzierzyńskiej Prokuraturze Rejonowej. Jako podejrzanego wskazali, syna znanego komentatora sportowego, byłego menadżera ZAKSY, Tomasza D.

O tym, że sprawa jest poważna świadczy tez informacja uzyskana od Stanisława Bara, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Opolu. Poinformował on dziennikarza katowickiego „Sportu”, że w „Wydziale II ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Opolu nadzorowane jest postępowanie w sprawie przywłaszczenia środków pieniężnych na szkodę zawodników klubu siatkarskiego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle”.

Postępowanie toczy się w sprawie i na razie nikomu zarzutów nie postawiono. Dotychczas przesłuchano jedynie Bena Toniuttiego i Sama Deroo. Nie kontaktowano się i nie przesłuchano Tomasz D., który jako menedżer ZAKSY miał dostęp kont bankowych zawodników oraz ich upoważnienia do załatwiania spraw finansowych.

Tomasz D pełnił funkcję menadżera kędzierzyńskiego klubu w latach 2012-2018, a wcześniej był zawodnikiem Farta Kielce, gdzie zakończył karierę sportową.
Próbowaliśmy się skontaktować z byłym menadżerem ZAKSY, ale jego telefon jest wyłączony.

fot.zaksa.pl

 

 

Oświadczenie klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Wobec pojawiających się w środowisku informacji w zakresie problemów z rozliczeniem należności podatkowych niektórych zawodników i trenerów Klubu wyjaśniamy, że problemy te nie mają żadnego związku z jego działalnością. Klub przykłada szczególną wagę do należytej realizacji zawartych kontraktów, a co za tym idzie prawidłowo oraz terminowo wywiązuje się ze wszelkich swoich zobowiązań.

Wspomniana sytuacja nie jest więc konsekwencją jakichkolwiek zaniechań lub zaniedbań Klubu. Tym niemniej, wszelkie problemy zawodników oraz trenerów Klubu nie pozostają dla Klubu obojętne, a wręcz przeciwnie, stanowią zawsze przedmiot szczególnej troski jego kierownictwa.

Z uwagi na powyższe, Klub bezzwłocznie zaoferował wyżej wymienionym osobom pełne wsparcie zarówno w wymiarze organizacyjnym, jak i prawnym, w szczególności zapewniając bieżącą obsługę niezależnej kancelarii prawnej, która bezpośrednio reprezentuje ich interesy oraz prowadzi toczące się w tej sprawie postępowania.

BIURO PRASOWE ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting