Chemik Kędzierzyn-Koźle świętuje 75-lecie istnienia

Z okazji jubileuszu klubu Telewizja Polska przygotowała godzinny reportaż o historii Chemika.

W sobotę 29 października w hotelu Solidaris odbyła się urodzinowa gala Chemika Kędzierzyn-Koźle. Głównym jej punktem był przedpremierowy pokaz filmu o Chemiku Kędzierzyn-Koźle. – To prawie godzinny obraz, który ukazuje historię naszego klubu, a także atmosferę, jaka od lat panuje wśród działaczy, sportowców, kibiców. Nie można jej porównać z niczym innym – podkreśla Piotr Niewadzisz, prezes Chemika.

Na gali obecni byli m.in. prezydent miasta Kędzierzyn-Koźla Sabina Nowosielska, starosta Powiatu Paweł Masełko, członkini Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Katarzyna Kukolka-Bogocz i radny miejski Fabian Pszon. Podczas uroczystości wręczono podziękowania i pamiątkowe złote spinki Chemika, które otrzymali prezydent Sabina Nowosielska, starosta Paweł Masełko, rodzice zaangażowani w bezinteresowną pomoc klubowi oraz członkowie sztabu trenerskiego. Zaprezentowano również unikatowe stroje piłkarskie, stworzone specjalnie z okazji jubileuszu klubu.

W klubie działają obecnie dwie sekcje: piłkarska, która skupia 12 zespołów dziecięco-młodzieżowych oraz sekcja bokserska, złożona z dwóch grup: dziecięco-młodzieżowej i młodzieżowo-dorosłej. W klubie prężnie działa Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn-Koźle pod Patronatem Grupy Azoty ZAK S.A wspierana przez Urząd Miasta Kędzierzyn –Koźle. Skupia wokół siebie ponad 200 zawodników od 4 do 21 lat. Grupy dziecięce w drodze turniejów selekcyjnych dostały się do wojewódzkich rozgrywek Ozpn Bawi Nas Piłka, gdzie rozwijają swoje umiejętności na najwyższym szczeblu. Właśnie rozwój umiejętności sportowych i mentalnych trenerzy uznają na tym etapie za najbardziej istotny.

W 2021 rocznik 2012 wygrał finał Tauron Cup i bilet na Maltę, w tym roku na etapie rozgrywek do tej pory awansowaliśmy do finału, który odbędzie się 11 listopada w Krakowie. W sekcji bokserskiej Dominik Przywara jest wicemistrzem Polski juniorów, ogromne sukcesy osiągają również bracia Krysiak. Klub obecnie jest na etapie „zielonej gwiazdki” w certyfikacji szkółek piłkarskich w Polskim Związku Piłki Nożnej i z powodzeniem go utrzymuje. Film dokumentalny powstawał przez 12 miesięcy i jest dziełem 3 osobowej ekipy pod kierownictwem redaktora Jakuba Trzaski. Stanowi odzwierciedlenie tego, jak rozwijał się klub na przestrzeni lat, jak się zmieniał w oczach zawodników, trenerów, pracowników i kibiców. Jest nie tylko historią klubu, jest sposobem życia dla ludzi zaangażowanych w jego rozwój. Premiera filmu dokumentalnego jest zaplanowana na niedzielę 30 października 2022 roku o godzinie 19.10 na antenie TVP 3 Opole. Internetowo można go oglądać za pośrednictwem platformy tvp 3 opole stream pod linkiem: https://stream.tvp.pl/?channel_id=14813091

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting