Chemik Kędzierzyn-Koźle mistrzem Ślonskiej Ligi 2020

Zawodnicy naszej akademii piłkarskiej pod patronatem Grupy Azoty ZAK S.A. znów udowodnili swój prymat. Tym razem na mocno obsadzonym turnieju w woj. śląskim.

Akademia piłkarska Chemika pod patronatem Grupy Azoty ZAK S.A. to jedna z najlepszych szkółek piłkarskich na Opolszczyźnie. Świadczy o tym nie tylko wykwalifikowana kadra szkoleniowa, ale przede wszystkim umiejętności młodych piłkarzy.

W weekend zawodnicy z rocznika 2012 wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju w Górkach Śląskich pod nazwą “Śląska Liga Majstrów”. Ich rywalami byli między innymi zawodnicy akademii Zagłębia Sosnowiec. Młodzi kędzierzynianie nie mieli jednak sobie równych.

W tej sportowej walce najlepszy okazał się Chemik Kędzierzyn Koźle który z kompletem punktów został mistrzem Slonskiej Ligi 2020. Drugie było Zagłębie Sosnowiec. Najlepszy zawodnik Chemika – Filip Kondraciuk – otrzymał indywidualnie wyróżnienie. To kolejny spory sukces młodych futbolistów z Kędzierzyna-Koźla.

– Przykładamy się do szkolenia naszej młodzieży najlepiej jak możemy. W akademii trenuje w sumie 250 dzieci. To oczko w głowie naszego klubu – mówi Piotr Niewadzisz, prezes Chemika Kędzierzyn-Koźle. – Wierzymy, że wielu z nich zrobi kiedyś karierę już w dorosłym sporcie.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting