Centrum bioróżnorodności w walce o prestiżową nagrodę

Nowa inwestycja z osiedla Azota została doceniona przez Polską Agencję Prasową. Kędzierzynianie mogą na nią głosować w specjalnym konkursie.

Centrum Ochrony Bioróżnorodności, to bogaty w okazy flory ogród, zlokalizowany na oś. Azoty, w sąsiedztwie Kędzierzyńsko-Kozielskim Centrum Aktywności „Wodne oKKo”. Usytuowany w centralnym miejscu ogrodu plac z altanką ogrodową oraz skalny amfiteatr są doskonałym miejscem do prowadzenie zajęć edukacyjnych z zakresu bioróżnorodności. Kilkanaście rozstawionych ławek pozwala przyjrzeć się z bliska roślinności, która w okresie kwitnienia zachwyca swym pięknem i zapachem. Setki kwitnących roślin uprzyjemnia spacer alejkami ogrodu. Wieczorową porą o nastrój i bezpieczeństwo dba klimatyczne oświetlenie oraz system monitoringu. Ponadto infrastruktura jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się.

Inwestycja walczy o tytuł „Inwestycji z perspektywą”. Konkurs na najciekawszy samorządowy projekt współfinansowany z Unii Europejskiej organizowany jest przez Polską Agencję Prasową. Internetowe głosowanie już ruszyło.

Aby wesprzeć obiekt z naszego miasta należy wejść na odpowiednią stronę i odszukać na liście projekt z Kędzierzyna-Koźla. Po jego zaznaczeniu trzeba już tylko zagłosować klikając w odpowiedni baner na dole strony. Można to robić codziennie.

Link do głosowania: https://europapnews.pap.pl/node/19524.

Głosowanie potrwa do końca grudnia. Po Nowym Roku trzy projekty z najwyższą liczbą głosów nagrodzone zostaną statuetką „Inwestycja z perspektywą”, a zdobywcę pierwszego miejsca dodatkowo odwiedzi reporter Polskiej Agencji Prasowej z kamerą i udokumentuje zwycięskie przedsięwzięcie. Wideorelacja z tej wizyty zostanie opublikowana na stronach PAP.

REKLAMA



Protection Plugin made by Web Hosting