Cenne medale naszych uzdolnionych kulomiotów

Tobiasz Mazur i Jakub Korejba, zawodnicy LUKS „Chemika”, wywalczyli srebrne krążki na mistrzostwach Polski U18 i U20 w pchnięciu kulą.

Kędzierzyn-Koźle przed laty stał lekkoatletyką. Młodzi sportowcy próbują teraz nawiązać do dawnych mistrzów pokroju Helmuta Kriegera.

Do grona utytułowanych sportowców dołączyli Tobiasz Mazur i Jakub Korejba. Zawodnicy LUKS „Chemika” wywalczyli srebrne medale mistrzostw Polski U18 i U20 w pchnięciu kulą.

W miniony weekend toruńska Arena gościła młodych lekkoatletów z całej Polski. W organizowanych tam Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20 wzięli udział najlepsi zawodnicy młodego pokolenia z całego kraju. Wśród nich byli także reprezentanci Kędzierzyna-Koźla, którzy zaliczyli bardzo udane występy. Dwóch naszych kulomiotów zdobyło srebrne medale, przy okazji poprawiając własne rekordy życiowe. Tobiasz Mazur, startujący w młodszej grupie U18, pchnął kulę o wadze 5 kg na odległość 16,14 m. Z kolei Jakub Korejba w kategorii U20 ważącą 6 kg kulę posłał na odległość 16,87 m.

Oboje sportowcy na co dzień są zawodnikami LUKS „Chemik” Kędzierzyn-Koźle i trenują pod czujnym okiem Adama Domina. Klub na szkolenie dzieci i młodzieży otrzymuje dotację od gminy Kędzierzyn-Koźle.