Blisko setka osób skorzystała z bezpłatnych badań w kierunku jaskry

Akcję zorganizował SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle. Okazało się, że ok. 40 proc. przebadanych wymaga dalszej konsultacji specjalistycznej u lekarza okulisty.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu nie tylko leczy chorych pacjentów, ale również angażuje się w profilaktykę i badania prewencyjne. Jedną z takich akcji zorganizowano w minioną niedzielę w hali Azoty.

– Jako Partner Medyczny Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, w ramach Światowego Tygodnia Jaskry, szpital w Kędzierzynie-Koźlu zaprosił Pacjentów na badania profilaktyczne w kierunku jaskry. Z zaproszenia skorzystało wielu chętnych. Przebadano wczoraj w hali Azoty aż 91 osób, z czego u 40 proc. osób wykryto nieprawidłowości, które wymagają dalszych konsultacji specjalistycznych – poinformował Adam Liszka, rzecznik prasowy SP ZOZ.

Drugim terminem jest piątek, 17 marca. Wtedy ZOZ zaprasza na Oddział Okulistyki naszego szpitala w Koźlu. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja – od 13.03 do 16.03 br. w godzinach od 8.00 do 14.00 pod numerami telefonów: 77 406 24 95 i 77 40 62 408.

– Profilaktyka jest kluczowa dla pacjenta pod kątem funkcjonowania w zdrowiu. Dlatego tutaj jesteśmy, by być razem z naszymi pacjentami – mówił w niedzielę w hali Azoty dyrektor naczelny SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu Jarosław Kończyło

Dla osób powyżej 40 roku życia, zwłaszcza będących w grupie ryzyka, bardzo ważne jest profilaktyczne, systematyczne badanie się u lekarza okulisty. Szczególnie jeśli mają współtowarzyszące choroby takie jak: choroby kardiologiczne, cukrzyca, obecność jaskry w rodzinie, zaburzenia krążenia obwodowego, wysoka krótkowzroczność, przebyte operacje i urazy oka, stosowanie sterydów, życie w ciągłym stresie i bóle głowy.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting