Aleksander Prus nowym wiceprezesem Grupy Azoty ZAK S.A.

Rada nadzorcza powołała go na stanowisko na poniedziałkowym posiedzeniu. Aleksander Prus ze spółką związany jest od czterech lat.

W poniedziałek 21 listopada zarząd Grupy Azoty ZAK S.A. zwiększył się z czterech do pięciu osób. Na stanowisko wiceprezesa powołano Aleksandra Prusa. Z firmą związany jest od 2018 roku. W latach 2020-2022 pełnił obowiązki dyrektora Departamentu Kontrolingu, natomiast od 2018 r. jest dyrektorem Departamentu Finansów w Grupie Azoty ZAK S.A..

“Posiada wieloletnie doświadczenie w bankowości, które zdobywał również na stanowiskach menadżerskich. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Prawa i Administracji. Ukończył także studia podyplomowe „Analiza finansowa i controling” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz „Prawo bankowe” na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada branżowe certyfikaty z zakresu zarządzania, bankowości i coachingu” – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Poza Aleksandrem Prusem w skład zarządu wchodzą aktualnie: Filip Grzegorczyk (prezes), Artur Kamiński (wiceprezes), Bolesław Goranczewski (członek zarządu) i Jakub Gładysz (członek zarządu).

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting