Akademia Chemika doceniona przez PZPN

Szkółka piłkarska działająca pod Patronatem Grupy Azoty ZAK S.A. została zakwalifikowana do Programu Certyfikacji na rok 2023.

To wielki sukces naszego klubu, jego zawodników i menedżerów. Przyznanie Brązowego Certyfikatu PZPN jest podkreśleniem profesjonalizmu akademii i daje jeszcze większe możliwości rozwoju. Gratulacje dla zarządu klubu Chemik Kędzierzyn-Koźle złożył sam prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

“Przed nami kolejny rok funkcjonowania tego wyjątkowego projektu. Jako Federacja jesteśmy dziś bogatsi o nowe doświadczenia. Dzięki regularnemu kontaktowi z trenerami i właścicielami szkółek z każdą wizytą ,w terenie wiemy więcej, a wszelkie decyzje związane z programem podejmujemy w oparciu o głos środowiska, na niektóre jesteśmy otwarci i któremu stale się przysłuchujemy. Na tej podstawie dokonujemy cyklicznej ewaluacji projektu, zwieńczonej wprowadzeniem w nim większych lub mniejszych modyfikacji. Z tego powodu w ubiegłym roku, myśląc o najmniejszych szkółkach, wprowadziliśmy czwarty poziom certyfikatu, wyraźnie zwiększając tym samym dostępność Programu” – napisał Cezary Kulesza w liście do działaczy Chemika.

Prezes PZPN podkreślił, że poprzeczka dla podmiotów w zielonej certyfikacji jest ustawiona na wysokości dostosowanej do ich możliwości, a te dzięki udziałowi w programie mają sukcesywnie rosnąć. Podobny cel przyświeca zresztą wszystkim szkółkom na trzech pozostałych poziomach certyfikacji.

– Certyfikat, który został przyznany Państwa szkółce, jest swoistym stemplem jakości widocznym dla zawodników i zawodniczek, ich rodziców, a także potencjalnych sponsorów – podkreślił Cezary Kulesza. Dodał, że szkółki zakwalifikowane do programu czerpią z tego tytułu szereg korzyści, ale odznaczenie ma jednocześnie charakter zobowiązania do rzetelnej pracy i wychowywania dzieci w duchu sportu.

“Zapewne wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że większość dzieci trenujących w Państwa szkółce nie zrobi profesjonalnej kariery piłkarskiej. Jednak w każdym z nich już dzisiaj należy zaszczepić i pielęgnować miłość do aktywności fizycznej. To nasze wspólne zadanie, któremu – nie mamy co do tego najmniejszej wątpliwości – działając razem w ramach Programu Certyfikacji będziemy w stanie sprostać” – czytamy w liście.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting