Zmiany zasad parkowania wokół starostwa

Wprowadzony zostaje zakaz postoju przy dwóch stronach Placu Wolności. Wszystko przez problemy z przejazdem do urzędu. Chodzi o boczne ulice przylegające do starostwa. Do tej pory można było tam parkować zarówno po lewej jak i prawej stronie jezdni. W efekcie na środku drogi pozostawał wąski pas do przejazdu. Zdarzało się jednak, że auta zaparkowane były tak ciasno, że pojawiał się problem z wjazdem na teren parkingu bezpośrednio przylegającego do urzędu.

Dlatego wydział komunikacji zdecydował o wprowadzeniu zakazu parkowania po stronie jezdni bezpośrednio przylegających do Placu Wolności. Po stronie kamienic nadal będzie można zostawiać samochody. Kierowcy zmiany przyjęli z mieszanymi uczuciami. Jedni zwracali uwagę, że od wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na obu jezdniach ruch był płynny i nie trzeba było wprowadzać ograniczeń.

Inni przekonują z kolei, że samochody ustawiane były tak ciasno, że jakiekolwiek manewry często faktycznie były utrudnione. Wszyscy zgadzają się jednak co do tego, że w Śródmieściu kierowcom coraz częściej doskwiera brak miejsc postojowych.

Szczególnie dotkliwe jest to w Śródmieściu. Bywa, że na ulicy Matejki bądź alei Jana Pawła II nie ma ani jednego wolnego miejsca postojowego. Lepiej jest na osiedlach takich jak NDM czy Pogorzelec, ale i tu mieszkańcy coraz częściej mają problemy z parkowanie, szczególnie w godzinach wieczornych.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting