Zmiany w kędzierzyńsko-kozielskiej straży pożarnej

784

Jednostka ma nowe centrum kierowania akcjami ratowniczymi.

Kędzierzyńsko-kozielska PSP jest jedną z najważniejszych w regionie. To właśnie my mamy najlepiej wyposażonych i przygotowanych do działań ratowników chemicznych, nasze jednostka należy też do najbardziej licznych w regionie.

Dzięki wsparciu finansowemu kędzierzyńskiego starostwa udało się przeprowadzić ważne inwestycje w komendzie powiatowej straży pożarnej w Koźlu. Zmodernizowano cały system łączności i alarmowania, strażacy wzbogacą się też o bardzo szybką łódź.

– Stanowisko kierowania znajduje się w Koźlu na ul. Kraszewskiego, a nasza jednostka ratowniczo-gaśnicza zlokalizowana jest przy zakładach azotowych, dzięki modernizacji mamy doskonałe, stuprocentowo bezpieczne połączenie między tymi dwoma miejscami, co skutkuje naprawdę bardzo dużą efektywnością jeśli chodzi o alarmowanie. Docelowo powoli nam to też na zdalne zarządzanie jednostką, chodzi np. o otwieranie i zamykanie bram wjazdowych w ramach sieci monitoringu i alarmowania – zaznacza Mirosław Stadniczuk, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting