Zmiana organizacji ruchu w Blachowni

Od dziś obowiązywać będzie tam czasowe ograniczenie kursowania autobusów.

Ulica Przyjaźni jest zamknięta dla samochodów osobowych, ale bez przeszkód mogą nią jeździć autobusy miejskiej komunikacji, Teraz się to zmieni. Od 18 marca w godzinach od 8:00 do 13:30 będzie zamykany dla ruchu odcinek ul. Przyjaźni od skrzyżowania z ulicą Nowowiejską do skrzyżowania z ulicą Juliana Tuwima. W tym czasie nie przejadą żadne pojazdy, także komunikacji miejskiej.

Utrudnienia na drodze krajowej nr 40 w tym miejscu potrwają przez około trzy tygodnie. Całkowite zamknięcie fragmentu ul. Przyjaźni jest konieczne z uwagi na zakres prac i konieczność zachowania odpowiednich warunków bezpieczeństwa w trakcie wykonywania robót budowlanych. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu sp. z o.o przepraszają za utrudnienia i proszą o wyrozumiałość i cierpliwość.

Inwestycja ma też przełożenie na rozkład jazdy MZK. Na czas zamknięcia drogi miejskie autobusy będą kończyły swój bieg na osiedlu Piastów III. Dojazd do osiedla Blachownia w godzinach od 8:00 do 13:30 będzie możliwy od strony Sławięcic autobusem linii nr 5, który w tym czasie będzie kursował od Sławięcic „Bar Danka” do ulicy Juliana Tuwima zgodnie z obowiązującym rozkładem. Do Sławięcic bez zmian będzie kursował autobus linii nr 9. ELS

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting