Zdravo, Nikola!

859

Serbska bomba spadła na Kędzierzyn! Jak ogłosiły wczoraj władze ZAKSY, mistrzów Polski w nowym sezonie poprowadzi Nikola Grbić!

Jeden z najlepszych rozgrywających przełomu wieków, podpisał roczny kontrakt z kędzierzyńskim klubem. Czy 45- letni trener zaprowadzi nowe, serbskie porządki? Raczej nie. Grbić od 2014 roku był trenerem klubów włoskiej serie A, a ostatnio zakończył współpracą z Calzedonią Verona, którą doprowadził do ćwierćfinałów mistrzostw Włoch. Swoją karierę trenerską rozpoczął jednak w Sir Safetyly Perugia, by po kilku miesiącach objąć również stery reprezentacji Serbii, z którą zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w 2017 roku. Ma też na swoim koncie srebro i złoto Ligi Światowej.

Nikola Grbić ma 45 lat i jest jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy świata. Przez kilkanaście lat mieszkał i grał we Włoszech, a medalami zdobytymi na największych arenach siatkarskich mógłby się podzielić ze wszystkimi zawodnikami ZAKSY i jeszcze by mu ich zostało. Serb jest trzykrotnym mistrzem byłej Jugosławii, wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Włoch, mistrzem Rosji, zdobył też kilkadziesiąt tytułów najlepszego rozgrywającego wielkich imprez o randze światowej. W 2016 roku został wprowadzony do Volleyball Hall of Fame.

Grbić zastąpi w Kędzierzynie Andreę Gardiniego. Czy powtórzy osiągnięcia „Gardo” z ostatniego sezonu? Na razie pozdrowił kibiców za pośrednictwem Internetu, a pojawi się w naszym mieście po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego. Obejmie zespół, który praktycznie jest już zbudowany, a największe gwiazdy grają już w ZAKSIE po kilka lat. Czy serbskie porządki przyniosą naszej drużynie kolejne mistrzowskie laury? Trudno dzisiaj powiedzieć. Jedno jest jednak pewne. Kontrakt z Grbićem, to największa bomba tegorocznego sezonu transferowego w Polsce.

– Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie nasz zespół będzie miał możliwość współpracować z legendą światowej siatkówki. Nieraz miałem okazję stanąć naprzeciw niego na boisku, teraz będziemy grali w jednej drużynie – powiedział prezes ZAKSY Sebastian Świderski ogłaszając ten trenerski transfer. Przy okazji prezes przyznał, że Grbić podpisał kontrakt, który, jeśli chodzi o zarobki, został wcześniej odrzucone przez Gardiniego.

Zdravo, Nikola! Witamy w Polsce, witamy w Kędzierzynie- Koźlu.

fot. wikipedia.org

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting