Zabrali „prawko” kolejnemu piratowi drogowemu

Kędzierzyńscy policjanci zatrzymali 56-latka, który pędził 104 km/h w terenie zabudowanym.

Policja wypowiedziała zdecydowaną wojnę piratom drogowym, którzy stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo na naszych drogach. W Pawłowiczkach na drodze DK38, policjanci jadąc nieoznakowanym radiowozem zauważyli toyotę poruszającą się z dużą prędkością. Kierujący nią 56-latek, jechał w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” z prędkością 104 km/h.

W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz mężczyznę czeka 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące – przypomina kom. Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy kędzierzyńskiej policji. – Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli w tym czasie kierowca wsiądzie za kierownicę, zostaną mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy

REKLAMA



Protection Plugin made by Web Hosting