Wypożyczalnie rowerów już zamknięte. Wrócą na wiosnę

490

To był rekordowy sezon. Jednoślady wypożyczone zostały 19 tysięcy razy.

Wypożyczalnie rowerów przyjęły się w Kędzierzynie-Koźlu. Z roku na rok korzysta z nich coraz więcej mieszkańców. Tegoroczny sezon był rekordowy. Jednoślady wypożyczone zostały aż 19 tysięcy razy. O szczegółach poinformował wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Wojciech Jagiełło na wtorkowej konferencji prasowej władz miasta.

– Średni czas pojedynczego wypożyczenia wynosił w sezonie 19 minut i 33 sekundy. Rekordzista dokonał w tym roku 131 wynajmów – mówił Jagiełło. Od 2017 roku w systemie zarejestrowało się łącznie ponad 3 tysiące osób, które do końca sezonu 2019 aż 41 800 razy wynajmowały rowery.

Tylko w czerwcu jednoślady zostały wypożyczone prawie 4 700 razy. Z kolei rekordowym dniem w mijającym sezonie okazał się piątek – 31 maja. Każdy z rowerów był wtedy wypożyczony ponad 3 razy, co dało wynik 259 wypożyczeń.

Zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Kędzierzyn-Koźle, w bieżącym sezonie najczęściej dokonywali wypożyczeń na stacjach: Kędzierzyn Stacja Kolejowa (4 367), Hala Sportowa „Śródmieście” (3 297) oraz Bolesława Krzywoustego (2391). Użytkownicy najczęściej jeździli trasami: Bolesława Krzywoustego do Kędzierzyn Stacja Kolejowa (807 przejazdów) oraz Kędzierzyn Stacja Kolejowa do Hala Sportowa Śródmieście (791) i z powrotem (741). Ruch rowerowy w Kędzierzynie-Koźlu pokazuje że miejskie jednoślady są chętnie wykorzystywane jako uzupełnienie codziennych podróży na ich pierwszych i ostatnich kilometrach

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting