Wydawcy i autorzy po raz drugi na Kozielskim rynku – Targi Książki nad Odrą

1257

Sukces ubiegłorocznych targów książki skłonił organizatorów, by po raz kolejny zorganizować imprezę, która jeśli będzie cykliczna, może stać się szansą na promocję Kędzierzyna-Koźla. Na odbywające się w dniach 25-26 maja Targi Książki nad Odrą zaproszenie przyjęły znane wydawnictwa i autorzy.

Każdy miłośnik książek mógł znaleźć na stoiskach coś dla siebie. Były wydawnictwa religijne i świeckie, wydawcy z długą tradycją, jak choćby Nasza Księgarnia oraz nowo powstałe oficyny, Były książki do nauki języków obcych wydawnictwa językowego Preston School & Publishing w zupełnie nowej formule oraz pozycje popularyzujące światową myśl naukowa Copernicus Center Press.

Targom towarzyszyły spotkania autorskie, warsztaty i konkursy dla dzieci i młodzieży. Pierwsze warsztaty pt. „Potęga czytania” poprowadził historyk filozofii, publicysta Jarosław Makowski:

– Książki uczą pokory. Nie starczy życia by je wszystkie przeczytać – mówił. – Czasu mamy tylko tyle, aby czytać bardzo dobre książki. Dlatego powinniśmy dokonywać selekcji. – dodał.

Olbrzymią atrakcją były rejsy literackie po rzece Odrze statkiem wycieczkowym „ Silesia” z poetką i pisarką Martą Fox, publicystą Andrzejem Niedobą oraz Jarosławem Kretem. Rejsy były nie tylko okazją do posłuchania fragmentów utworów czytanych przez autorów, ale do swobodnej rozmowy o literaturze i nie tylko…

Marta Fox opowiadała o swoim życiorysie literackim, w którym najpierw był czas na pisanie erotyków, a później już częściej wierszy o przemijaniu, był okres pisania utworów dla dorosłych, dla młodzieży, a obecnie czas pisania dla dzieci.
– Jestem już babcią i mam trzech wnuków i cóż babcia może tym wnukom przynosić jak nie swoje książki. – mówiła.

Mecenasami Targów były Grupa Azoty, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, MZEC oraz Bank BGŻ BNP Paribas.

Patronat Honorowy nad Targami objęła Prezydent Miasta Sabina Nowosielska, a nad akcją „Płynne Czytanie” Adrian Czubak, Wojewoda Opolski.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting