Wstrzymano prace przy przebudowie wiaduktu w Koźlu Rogach

909

Budowlańcy natrafili na kable i nie wiedzą, skąd one się tam wzięły.

Przed rozpoczęciem robót przeanalizowano dokładnie wszystkie mapy oraz plany i na ich podstawie określono zakres i miejsce prac. Budowlańcy natrafili jednak na kable, których nie było wcześniej w żadnej ewidencji.

Jak poinformował dziennikarzy dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Arkadiusz, Kryś w tej sprawie skontaktowano się z Tauronem. Dostawca energii przekonywał, że to nie jego instalacja. Ostatecznie kable zostaną jednak przełożone.

Przejazd pod wiaduktem na ul. Głównej został zamknięty 1 kwietnia . Objazd zaplanowano ulicami Kochanowskiego i Sucharskiego.

Remont miał potrwać do połowy maja, ale przedłuży się co najmniej o dwa, trzy tygodnie. Inwestycja realizowana jest z pieniędzy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Lokalny samorząd chce, by zgodnie ze standardami mogły się tam przemieszczać pojazdy o wysokości 4 metrów i 10 cm, obecnie nie przejadą tam samochody wyższe niż 3 metry i 80 cm. Po remoncie skorzystają przede wszystkim mieszkańcy, bo cięższe auta nie będą musiały przemieszczać się przez osiedle.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting