Wraz z rolnikami dziękowaliśmy za plony

1332

Przedstawiciele Grupy Azoty ZAK S.A. biorą udział w uroczystościach dożynkowych. W niedzielę przekażą kolejną tonę nawozu Salmag na dożynkach w Starym Koźlu.

Plony z polskich pól od lat są pomnażane dzięki nawozom z „kędzierzyńskiej fabryki urodzaju”, jak dziesiątki lat temu określono Zakłady Azotowe w naszym mieście. Dziś Grupa Azoty ZAK S.A. produkuje nie tylko nawozy, lecz nadal stanowią one kluczową gałąź działalności i tak jak przez minione 70 lat historii firmy – służy rolnikom w pomnażaniu plonów.

Stąd też po żniwach przedstawiciele firmy razem z rolnikami spotykają się na uroczystościach dziękczynienia za plony. Te najważniejsze miały miejsce w niedzielę w Częstochowie. Grupa Azoty ZAK S.A. była współorganizatorem Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rolników i Święta Dziękczynienia za Plony, czyli Jasnogórskich Dożynek, w których udział wzięli m.in. abp metropolita krakowski Marek Jędraszewski, prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda oraz minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

– Bóg wam zapłać za ten chleb, owoc polskiej ziemi, ale przede wszystkim potu i pracy, trudu polskiego rolnika. Niech będzie dzielony sprawiedliwie i niech go nikomu nie zabraknie – powiedział Andrzej Duda – Nie wyobrażałem sobie, że w dniu Dożynek Jasnogórskich, w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, mogłoby zabraknąć prezydenta. To właśnie przede wszystkim polscy chłopi byli tymi, którzy o tę niepodległość przez to 100-lecie tak silnie dbali i bardzo często przelewali za nią krew – dodał prezydent.
Dożynkom Jasnogórskim towarzyszyła Krajowa Wystawa Rolnicza z udziałem przedstawicieli Grupy Azoty ZAK S.A. oraz konferencja naukowa w jasnogórskiej auli św. Jana Pawła II, w ramach której można było wysłuchać wykładów pt. „Chłopi, rolnicy, mieszkańcy wsi w walce o niepodległość, demokrację, prywatną własność ziemi rolnej i prawa obywatelskie po 1945 roku” i „Znaczenie polskiej wsi i jej mieszkańców dla odzyskania i utrwalenia niepodległości Polski.

Z kolei w Paczkowie zorganizowano dożynki wojewódzkie, na których również obecni byli przedstawiciele Grupy Azoty ZAK S.A. Byli już także na dożynkach w Lipowej (gm. Nysa), w Sławniowicach oraz w Pokrzywnicy (gm. Reńska Wieś). W najbliższą niedzielę gminne dożynki z udziałem przedstawicieli spółki odbędą się w Starym Koźlu (gm. Bierawa), a ich sceniczną gwiazdą będzie Krzysztof Krawczyk, natomiast tydzień później podobna uroczystość odbędzie się w Kietrzu.

Podczas dożynek przedstawiciele zarządu lub rady nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A. składają gratulacje i wręczają upominki – po jednej tonie nawozu azotowego Salmag.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting