Władze miasta spotykają się z mieszkańcami

Luty to tradycyjnie miesiąc spotkań osiedlowych w których udział bierze prezydent Sabina Nowosielska i jej zastępca Artur Maruszczak. Pierwsze odbyło się w Miejscu Kłodnickim, a w ostatnich dniach na wielu innych osiedlach. I tak zebranie w Sławięcicach zdominował temat miejskich inwestycji i bezpieczeństwa.

– Będziemy budować łącznik do obwodnicy północnej miasta, żeby ciężki transport nie rozjeżdżał waszego osiedla – zapowiedziała prezydent Sabina Nowosielska. Gmina stara się też o przejęcie części zabytkowego parku, należącego obecnie do powiatu. Zmieni się również otoczenie Publicznej Szkole Podstawowej nr 16, w której odbywało się spotkanie – powstanie tam m.in. wielofunkcyjne boisko. Mieszkańcy sygnalizowali potrzebę zainstalowania lamp w ciemnych zakątkach osiedla, poprawę stanu niektórych ulic i zamontowania sygnalizacji świetlnej na drodze krajowej nr 40.

Z kolei w Azotach szczególnym zainteresowaniem cieszył się temat prac związanych z modernizacją sieci ciepłowniczej. Roboty mają rozpocząć się w kwietniu, zrealizuje je MZEC. Padły pytania o to, jak inwestycja wpłynie na funkcjonowanie osiedla. Ponadto mówiono też o zadaniach zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Przedstawiciele policji apelowali do mieszkańców o czujność, aby nie dochodziło do przestępstw i niebezpiecznych zdarzeń.

Mieszkańcy przyznają, że formuła tych spotkań jest bardzo owocna i pozwala uzyskać ważne informacje na temat przyszłości osiedli i jakości życia na nich.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting