Wirtualna mapa żłobków i klubów dziecięcych w Kędzierzynie-Koźlu

1379

Mieszkańcy za pomocą jednej aplikacji mogą sprawdzić adresy, godziny otwarcia, opłaty, dostępność i wszystkie inne przydatne informacje dotyczące opieki nad dziećmi.

W Kędzierzynie-Koźlu znajduje się dziewięć placówek dla najmłodszych dzieci wymagających opieki. Chętnych do korzystania z nich jest więcej, niż miejsc. Teraz informacje o żłobkach i klubach dziecięcych są na wyciągnięcie ręki, co będzie dużym ułatwieniem dla opiekunów.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło na Portalu Informacyjno-Usługowym Emp@tia, mapę żłobków i klubów dziecięcych – nowe narzędzie skierowane do rodziców dzieci w wieku do 3 lat służące do wyszukiwania najbliższych żłobków i klubów dziecięcych.

Na mapie oprócz wskazania miejsca prowadzenia żłobka lub klubu dziecięcego, pokazywane są dane kontaktowe żłobka/klubu dziecięcego, godziny otwarcia, wysokość opłat, informacje o udzielanych zniżkach, informacja czy żłobek/klub dziecięcy

jest dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki, liczba miejsc oraz liczba zapisanych dzieci.

Na terenie województwa opolskiego działa ogółem 91 instytucji opieki (żłobków i klubów dziecięcych) posiadających łącznie 3 855 miejsc opieki,

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting