Wiemy jak będą czynne sklepy przed świętami w Kędzierzynie-Koźlu

Zakupy będzie można zrobić nawet w Wigilię, ale tego dnia warto się pośpieszyć. A najlepiej zrobić to wcześniej.

Standardowo w 2019 roku handlowymi były tylko ostatnie niedziele miesiąca. Ale w grudniu, ze względu na święta Bożego Narodzenia są wyjątki. Dwie najbliższe niedziele (15 i 22 grudnia) czynne będą wszystkie większe sklepy na terenie Kędzierzyna-Koźla. tj. dyskonty oraz markety a także galeria handlowa.

Zakupy będzie można w nich robić w takich samych godzinach jak w poprzednie handlowe niedziele, czyli najczęściej do 20.00.

W poniedziałek 23 grudnia Biedronki będą funkcjonować co najmniej do godz. 22, natomiast Lidle – w standardowych godzinach. Dzień później – w Wigilię Bożego Narodzenia – czynne będą wszystkie markety i drogerie. Ale w ograniczonym zakresie. Zakupy w Rossmanach zrobimy tylko do 13.15. Galeria Odrzańskie Ogrody będzie otwarta 15 minut dłużej.

Biedronki czynne będą do godz. 13, a sklepy Lidla do 12.30.

Niektórzy klienci dopiero co zdążyli się przyzwyczaić do zasad dotyczących zakazu handlu w niedzielę, a już niedługo czekają nas kolejne zmiany. Przypomnijmy, że od czasu wejścia w życie ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, możliwość robienia zakupów w tym dniu była stopniowo ograniczana.

Początkowo, zakaz handlu nie obowiązywał w pierwszą i ostatnią niedzielę w miesiącu. Od stycznia 2019 roku zakupy możemy zrobić już tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. Z kolei od 2020 roku zakaz ten zostanie jeszcze poszerzony. Liczba niedziel handlowych w 2020 roku zostanie znacznie ograniczona. W całym roku będzie zaledwie 7 niedziel, w które bez przeszkód będzie można zrobić zakupy.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting