Wielki zlot pojazdów zabytkowych w Kędzierzynie-Koźlu

932

W środę ostatni dzień zapisów na tą wyjątkową paradę, która odbędzie się 1 maja. Na terenie zajezdni zorganizowany będzie Zlot Zabytkowych Pojazdów.

Jeśli posiadasz taki samochód, motocykl, pojazd – i masz ochotę się nim pochwalić to weź udział w tym wydarzeniu. Zgłoszenia do udziału należy wysłać na adres:

marketing@mzkkk.pl lub a.deierling@mzkkk.pl

Na razie zarejestrowanych jest 30 uczestników. Samochody i motocykle przejadą ulicami całego miasta, począwszy od osiedla Piastów aż do Koźla.

W maju 1969 roku na ulice wyjechały pierwsze czerwony autobusy, a Kędzierzyn, Sławięcice, Kłodnica i Koźle były jeszcze samodzielnymi miejscowościami. Choć cztery gminy zostały połączone w jedną dopiero w 1975 roku, to już w 1970 powołano Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Na tymczasową siedzibę wybrano budynki po byłej przetwórni owoców, która mieściła się tuż przy dworcu PKP. Baza ta funkcjonuje do dziś.

Na początek uruchomiono trzy linie obsługujące Koźle, Koźle Rogi, Kłodnicę, Azoty, Kuźniczkę i Blachownię. MPK dysponowało wówczas zaledwie 18 pojazdami SAN 100. Z biegiem czasu tabor się powiększał, podobnie jak liczba obsługiwanych linii.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting