Wiadukt w Rogach zostanie przebudowany

620

Przede wszystkim zwiększy się prześwit przejazdu, dzięki czemu przejadą tamtędy większe samochody.

Inwestycja miała być zrealizowana jeszcze w zeszłym roku, ale okazało się, że powiat zarezerwował na ten cel za mało pieniędzy. Na ostatniej sesji rady miasta dołożono 100 tysięcy złotych do tego zadania. Powiat chce, by zgodnie ze standardami mogły się tam przemieszczać pojazdy o wysokości 4 metrów i 10 cm, obecnie nie przejadą tam samochody wyższe niż 3 metry i 80 cm. Po remoncie skorzystają przede wszystkim mieszkańcy, bo cięższe auta nie będą musiały przemieszczać się przez osiedle.

– Mamy tam otaczarnię, sporo transportu związanego ze stocznią, to było uciążliwe dla mieszkańców, bo samochody zamiast drogą powiatową przemieszczały się drogami gminnymi wokół domostw – uzasadniał wicestarosta Józef Gisman. Tego typu inwestycje są skomplikowane pod względem uzgodnień, to teren kolejowy, poza tym biegnie tam wiele sieci energetycznych, komunikacyjnych i kanalizacyjnych.

– Ze wszystkimi stronami musieliśmy uzgodnić warunki pogłębienia przejazdu, uzgodnienia właściwie są już na ukończeniu – zaznacza wicestarosta. PKP przygotowuje koncepcję przebudowy linii kolejowej 137 na odcinku Kędzierzyn-Koźle-Kamieniec Ząbkowicki-Legnica, dlatego powiat dodatkowo wystąpił o ujęcie dwóch przejść dla pieszych.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting