Wiadomo, którędy pobiegnie północna obwodnica miasta

2167

Specjalną mapę na podstawie danych GDDKiA przygotowało Towarzystwo Przyjaciół Sławięcic.

Dotychczas wiedzieliśmy jedynie, że nowa droga poprowadzi od osiedla Piastów przez Lenartowice, Sławięcice i Ujazd aż do autostrady A4. Na podstawie danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Towarzystwo Przyjaciół Sławięcic przygotowało szczegółową mapę nowej inwestycji.

Ma ona służyć przede wszystkim mieszkańców, którzy są zainteresowani tym, w jakiej mniej więcej odległości od ich domów będzie prowadzić nowa droga.

Rozpoczynać się będzie na rondzie, które powstanie w miejscu obecnego ostrego zakrętu obwodnicy na osiedlu Piastów. Potem droga będzie przerzucona dwoma mostami przez rzekę Kłodnicę oraz Kanał Gliwicki.

Potem za pomocą dwóch wiaduktów przetnie ona ulice Nałkowskiej oraz Nowowiejską. Kolejna taka budowla powstanie na przecięciu z ulicą Szpaków. Nad miejscem Kłodnickim powstanie kolejne rondo do którego ma poprowadzić łącznik z Blachowni.Kolejne dwa ronda powstaną nad Sławięcicami i Ujazdem w kierunku Jaryszowa.

Budowa drogi ruszy w przyszłym roku i zakończy się prawdopodobnie do 2022 roku. Będzie kosztowała ponad 200 milionów złotych. Trasa ma mieć 14 kilometrów długości.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting