W Wodnym oKKu otwarto grotę solną

To kolejna atrakcja nowo otwartego kompleksu rekreacyjnego na osiedlu Azoty.

Choć część wewnętrzna Wodnego oKKa jest otwarta już od blisko miesiąca, to z otwarciem groty solnej czekano do obecnego weekendu. Już wiemy, że było warto uzbroić się w cierpliwość. W środku poza ścianami i podłogą z soli znajdują się także dwie tężnie. Niezwykły klimat zapewnia gra świateł i uspokajająca muzyka.

W grocie solnej panuje mikroklimat zbliżony do tego, jaki jest nad morzem. Powietrze jest czyste i wysoko zjonizowane. Przebywanie w grocie solnej daje podobne efekty co kąpiel w soli leczniczej czy inhalacja roztworem soli morskiej. Ma to korzystny wpływ na układ oddechowy, układ nerwowy i układ krążenia. Pobyt w grocie solnej obniża ciśnienie, relaksuje i łagodzi dolegliwości ze strony układu oddechowego. Wzmacnia też układ odpornościowy.

Grota znajduje się w części saunowej i wstęp do niej jest możliwy po wykupieniu bilety na tę strefę, bądź wejściówki open.

Wewnętrzna część kompleksu Wodne oKKo składa się z dwóch basenów: do pływania i rekreacyjnego. Ten pierwszy liczy trzy tory, drugi ma w sobie m.in. rwącą rzekę, a także zjeżdżalnię. Jest także jacuzzi, wspomniana strefa saun i brodzik dla dzieci.

W czerwcu otwarto zewnętrzny basen rekreacyjny, gdzie znajduje się także niewielka zjeżdżalnia. Łącznie budowa Wodnego oKKa będzie kosztowała gminę blisko 40 milionów złotych.

fot. UM K-Koźle

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting