W piątek o 17.00 otwarcie drogi w Blachowni

681
Od dziś przejazd ulicą Przyjaźni będzie bezkolizyjny.
Informację o zakończeniu remontu podał urząd miasta powołując się na Miejskie Wodociągi i Kanalizacje.
– Dzisiaj od godz. 17.00 będzie się można już swobodnie przemieszczać po ul. Przyjaźni na os. Blachownia. Linie rozgraniczające pasy ruchu zostaną namalowane w ciągu najbliższych tygodni – przekazał rzecznik magistratu za pomocą portalu Facebook.
Do godziny 17.00 oficjalnie obowiązuje tam zakaz ruchu z wyjątkiem mieszkańców oraz pojazdów komunikacji miejskiej i służb. W praktyce jednak większość kierowców nie korzysta z objazdów, tylko jeżdżą po placu budowy.
To koniec dużej inwestycji, która uprzykrzała życie mieszkańcom i kierowcom. W ziemię zostało włożonych około 7,5 mln złotych. Wykonano od podstaw kanalizację sanitarną wzdłuż ul. Przyjaźni na odcinku ponad 6 km oraz kanalizację deszczową o długości 1,4 km, która będzie odwadniała ul. Tuwima. Do sieci zostanie przyłączonych ok. 120 nieruchomości.
To kolejne duże zadanie, jakie przeprowadziła spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu. Oprócz położenia nowych rur wykonawca wybudował także dwanaście przepompowni ścieków, w tym sześć przydomowych. Pieniądze na sfinansowane całości prac będą pochodzić co najmniej z dwóch źródeł. Część z łącznej kwoty około 7,5 mln złotych pochodzi ze środków własnych spółki, a część stanowi preferencyjna pożyczka inwestycyjna z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.
REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting