W kozielskich koszarach ma powstać osiedle mieszkaniowe

942

Prywatna firma prowadzi rozmowy w tej sprawie z urzędem miasta.

Zainteresowanym jest firma z branży budowlanej, która w Polsce inwestowała między innymi w domu spokojnej starości. Jej właściciel dowiedział się o ciekawym kompleksie koszarowym, którzy niszczeje w Kędzierzynie-Koźlu.

Ma pomysł na to zagospodarowanie budynków po jednostce wojskowej przy ulicy Synów Pułku. Miałyby tam powstać mieszkania o powierzchni od 25 do 83 metrów kwadratowych. Mieszkań prawdopodobnie byłoby około 300, mają się znajdować łącznie w 7 budynkach.

Inwestor nie zdradza jednak szczegółów swojego planu. Wiadomo jedynie, że cała inwestycja ma być oparta o rządowy program „Mieszkanie plus”. Budynki w ramach tego rządowego programu powstają w całym kraju, uwzględniając zarówno te mniejsze jak i większe miejscowości.

Część inwestycji mieszkaniowych jest już w budowie, należą do nich: Wałbrzych, Pruszków i Biała Podlaska. Jarocin jest pierwszym miastem, w którym zostały oddane do użytku lokale Mieszkanie Plus.

Bardzo dużo inwestycji jest także w przygotowaniu. Oto lista: Sochaczew, Pelplin, Warszawa, Wieluń, Wałcz, Koło, Dębica, Kępice, Tychy, Katowice, Skawina, Nysa, Kraków, Toruń, Kielce, Starogard Gdański.

Kozielskie koszary niszczeją od 1998 roku, kiedy wyprowadziło się z nich Wojsko Polskiego. Sam kompleks powstał jeszcze przed drugą wojną światową.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting