W Kędzierzynie-Koźlu posadzono pierwsze „drzewko tlenowe”

1861

Docelowo ma być ich dużo więcej. A w konsekwencji mamy oddychać czystszym powietrzem.

Władze Kędzierzyna-Koźla bywają oskarżane o wycinkę zbyt dużej ilości drzew na terenie miasta. Urząd zaprzecza temu i wskazuje, że jest wręcz przeciwnie – rośnie liczba nowych nasadzeń. Teraz zamierza iść o wiele dalej i planuje sadzić drzewka tlenowe Oxy tree.

To roślina, która niezwykle szybko rośnie. Już w 6. roku od posadzenia osiąga 16 m wysokości i 35 cm średnicy pnia.Drzewo potrzebuje dużej ilości dwutlenku węgla, w ten sposób wytwarza znaczne ilości tlenu. Nawet kilkanaście razy więcej, niż inne gatunki drzew. Pierwszy okaz posadzono w środę na placu zabaw przy ulicy Kanonierów w Koźlu.

– Pojawią się tu kolejne takie drzewka. Zresztą nie tylko tu, ale również w innych częściach miasta. Dadzą one odpowiedni cień, który przyda się szczególnie na tym pięknym kozielskim placu zabaw, gdzie w upalne letnie dni naprawdę trudno wytrzymać – tłumaczy prezydent Sabina Nowosielska. – Rada Osiedla Zachód ma wprawdzie pomysł na zacienienie tego miejsca i są już na ten cel fundusze zagwarantowane w budżecie obywatelskim, ale takie drzewka z pewnością się tu przydadzą.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting