W czwartek zamykają ulicę Przyjaźni w Blachowni

1081

Kierowcy muszą się spodziewać sporych utrudnień w ruchu.

Ulica Przyjaźni na odcinku od zakładu Berger do ulicy Energetyków będzie nieprzejezdna prawdopodobnie przez około cztery tygodnie. Wszystko z powodu budowy kolejnej nitki kanalizacji w tej części miasta.

Dla samochodów osobowych przygotowano objazdy przez Lenartowice, Cisową i Miejsce Kłodnickie. Auta ciężarowe będą jednak musiały skorzystać z objazdów przez Starą Kuźnię.

Co ważne, przebudowywaną drogą cały czas będą mogły jeździć autobusy MZK. Policjanci mają jednak obawy, czy nie zachęci to kierowców osobówek do wjeżdżania na plac budowy.

– Droga będzie przejezdna pomimo zakazu ruchu. Jeśli zauważymy tam jakieś inne auta poza służbami miejskimi czy autobusami, będziemy karać mandatami – usłyszeliśmy od jednego z funkcjonariuszy.

W kolejnym etapie budowy kanalizacji zamknięty zostanie odcinek od ul. Tuwima do skrzyżowania w kierunku Lenartowic. Tutaj także przejazd ma być dostępny dla służb oraz autobusów MZK, ale zabroniony dla mieszkańców.

Wszystkie prace związane z budową kanalizacji zależą od pogody i skończą się najwcześniej późną wiosną przyszłego roku. Do tego czasu kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting