Urzędniczki ze starostwa nie są zakażone koronawirusem

W poniedziałek potwierdziły to wyniki badań. Urząd pozostaje jednak zamknięty dla petentów ze względu na ich bezpieczeństwo, a także samych pracowników.

Kilka dni temu kilka pracownic z kędzierzyńsko-kozielskiego starostwa zostało odesłanych na kwarantannę. Stało się po tym, jak u jednej z zatrudnionych w urzędzie wykryto koronawirusa.

Najszybciej poznaliśmy wyniki badań starosty Małgorzaty Tudaj. Już na początku zeszłego tygodnia okazało się, że jest zdrowa. Miało to bardzo duże znaczenie w kontekście pracy zawodowej szefowej zarządu powiatu i jej licznych kontaktów z przedstawicielami władzy rządowej i samorządowej.

Dziś (poniedziałek) okazało się, że kilka pozostałych pracownic również nie zostało zakażonych. Potwierdziły to wyniki badań próbek pobranych od pań poddanych kwarantannie. Samo starostwo pozostaje jednak nieczynne od zeszłego poniedziałku. Można się z nim kontaktować telefonicznie lub mailowo. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej urzędu.

Jak dowiedział się portal tygodnik7dni.pl, od razu po ujawnieniu zakażenia przez jedną z pracownic, wszczęte zostały wszystkie wymagane procedury mające maksymalnie zminimalizować ryzyko przenoszenia się wirusa wśród pracowników starostwa.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting