Uroczyście ślubowali uczniowie klasy mundurowej w Zespole Szkół nr 3

Po raz kolejny w Zespole Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu młodzież z klasy mundurowej złożyła uroczyste ślubowanie. Tym razem jako uczniowie 4 – letniego technikum o kierunku spedytor.

Do ubiegłego roku szkoła oferowała naukę w 3-letnim liceum, obecnie uczniowie mogą uzyskać tytuł: technik – spedytor. Ślubowanie złożyło 10 dziewcząt i 10-ciu chłopców.

Przez cztery lata uczniowie klasy mundurowej będą mogli zapoznać się ze wszystkimi służbami mundurowymi w klasie z dodatkowymi zajęciami o profilu policyjnym, strażackim i wojskowym. Szkoła współpracuje z Powiatową Komendą Policji w Kędzierzynie-Koźlu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu, Wojskową Komendą Uzupełnień, Jednostką Ratowniczą Blachownia oraz OSP Sławięcice.

Na ślubowanie przybyli rodzice, koleżanki i koledzy uczniów oraz przedstawiciele Władz Powiatu, Miasta i Służb Mundurowych. Uroczystość tradycyjne rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

Następnie do uczniów zwrócił się Dyrektor Szkoły Adam Kania: – Ten mundur to dla Was wielkie wyzwanie i wielka odpowiedzialność – mówił. I przede wszystkim obowiązek. Reprezentujecie nie tylko szkołę, ale siebie i swoją rodzinę – dodał.

Następnie życzenia i gratulacje kierowali do uczniów kolejno: Prezydent Miasta Sabina Nowosielska, Kierownik Wydziału Oświaty Aurelia Stępień oraz przedstawiciele służb mundurowych: podinspektor Janusz Hencel – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu, mjr Jarosław Trzebiński – Zastępca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień, Marek Weisser – Naczelnik OSP Sławięcice i mjr Wojciech Dudziec – Dyrektor Aresztu Śledczego.

Po uroczystym ślubowaniu uczniom zostały wręczone akty mianowania na kadetów.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród laureatom III edycji konkursu plastyczno – fotograficznego „Żyj bezpiecznie w swoim domu, mieście i powiecie” organizowanego tym razem pod hasłem „Telefon komórkowy a bezpieczeństwo na drogach”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 3, Starostwo Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego oraz Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Na zakończenie uroczystości świeżo mianowani młodsi kadeci zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne w przygotowanym programie artystycznym.

REKLAMADodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting