Uczniowie zamiast do szkoły poszli na komisariat

893

Nietypową lekcję zorganizowano dla podopiecznych z klasy mundurowej ZS nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

Uczniowie drugiej klasy o profilu mundurowym Zespołu Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu zamienili budynek szkoły na komendę Policji. Podczas zajęć w jednostce licealiści mogli zobaczyć z bliska jak wygląda codzienna służba policjantów na wybranych stanowiskach.

Tym razem przyglądali się pracy dyżurnego na stanowisku kierowania oraz zwiedzili pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Dowiedzieli się również m.in. jak wygląda codzienna służba techników kryminalistyki oraz przewodników psów służbowych.

Zajęcia, które odbywają się w komendzie dają możliwość przybliżenia licealistom pracy w policji, po to aby w sposób świadomy mogli dokonać wyboru zawodowego.

Już w najbliższy czwartek, 29 listopada o godzinie 10:00, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, ul. Korfantego 2 (sala audiowizualna), funkcjonariusze – praktycy, opowiedzą o swojej codziennej służbie. Będzie możliwość wejścia i zobaczenia na własne oczy na czym polega praca w laboratorium kryminalistycznym. Poza tym, wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił na policyjnym symulatorze interwencji i sprawdzić, z jakimi sytuacjami mierzą się na co dzień policjanci.

Kolejne takie spotkanie już 12 grudnia, również w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, przy ulicy Korfantego 2.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting