Uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu najlepszy w Polsce z języka niemieckiego

1203

Robert Domin został laureatem Olimpiady Języka Niemieckiego. Zajął 1 miejsce w kraju, pokonując 85 finalistów z całej Polski.

W auli Lubrańskiego Collegium Minus w Poznaniu przedstawiono laureatów 41. Olimpiady Języka Niemieckiego. Uczeń II klasy Technikum Budownictwa Zespołu Szkół nr 1, Robert Domin, został laureatem Olimpiady Języka Niemieckiego i zajął 1 miejsce w kraju, pokonując 85 finalistów z całej Polski. Oprócz licznych nagród Robertowi przyznano stypendium na kurs letni Academia Baltica Uniwersytetu w Kolonii.

Sukces Roberta Domina jest tym bardziej wyjątkowy, że konkurował z uczniami szkół językowych, klas dwujęzycznych czy też z młodzieżą z niemieckojęzycznymi korzeniami. Należy dodać, iż do olimpiady Roberta przygotowywała nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół nr 1 mgr Anna Księżyk, która ma już w swoim dorobku pedagogicznym kilku finalistów i laureatów olimpiady.

Natomiast planowe zajęcia z języka niemieckiego z Robertem prowadzi mgr Ewelina Kowaś, która oprócz bardzo dobrej znajomości języka zna doskonale realia kraju.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protection Plugin made by Web Hosting