Tu zamieszka 64 uczniów kędzierzyńsko-kozielskich szkół

Powoli dobiega końca przebudowa starego internatu Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Samorząd powiatu kędzierzyńskiego na odbudowę internatu wyda ponad 2,7 miliona złotych. Zdaniem władz powiatu warto, bo zwiększy to zainteresowanie szkołami w naszym mieście. Szczególnie, że pieniądze na ten cel udało się zdobyć z Unii Europejskiej.

Do tej pory mieszkali oni w bursie przy ulicy Piastowskiej, ale jej możliwości są zbyt małe. Ale już w przyszłym roku szkolnym będą mieli do dyspozycji nowoczesny internat przy ulicy Piramowicza.

Po remoncie internat będzie miał 32 komfortowe pokoje z łazienkami. W sumie będą mogły tam nocować 64 osoby. W internacie prowadzonych jest szereg prac budowlanych, takich jak roboty rozbiórkowe, ziemne, murowe i izolacyjne, montaż stolarki otworowej, montaż dźwigu osobowego wraz z dociepleniem jego szybu, przebudowa instalacji elektrycznej, budowa niskoprądowych instalacji elektrycznych: systemu oddymiania i przewietrzania, monitoringu i alarmu oraz przebudowa i rozbudowa instalacji sanitarnych: kanalizacji, wody zimnej, wody ciepłej i cyrkulacji, instalacji p.poż., centralnego ogrzewania oraz wentylacji.

fot.Starostwo KK

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting