Tężnia na osiedlu Piastów nie działa

830

Urząd miasta informuje, że zepsuła się pompa wodna.

Zła informacja dla wszystkich, którzy chcieli się w najbliższych dniach wybrać na inhalacje do strefy rekreacyjnej przy ulicy Wieczorka. Znajduje się tam niezwykle popularna wśród mieszkańców tężnia solankowa. Niestety, obecnie nie działa.

– Inhalacje na os. Piastów trzeba sobie zaplanować na kiedy indziej. Trwa gwarancyjna naprawa pompy w urządzeniu. Trudno określić, kiedy tężnia znów zacznie funkcjonować – przekazał Piotr Pękala, rzecznik prezydenta Kędzierzyna-Koźla.

Tężnia odwiedzana jest nie tylko przez starsze osoby. Zarówno rano, jak i wieczorem, na inhalacje przychodzą rodzice z dziećmi, przejeżdżają też kobiety z malutkimi niemowlakami w wózkach. Inwestycja na tyle spodobała się mieszkańcom, że zażyczyli sobie kolejnej takiej w ramach budżetu obywatelskiego. Powstanie na osiedlu Pogorzelec.

Działanie Tężni Solankowej polega na rozpylaniu solanki wydobywanej z odwiertu o głębokości 1750 m. Solanka spływając po faszynie odparowuje i wytwarza swoisty mikroklimat, a dodatkowo rozbijana jest w sposób mechaniczny przez inhalator wytwarzający aerozol.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting