Teresa Barańska nowym wicewojewodą opolskim

To działaczka PiS z sąsiedniego powiatu prudnickiego. Na stanowisku zastąpi Violettę Porowską, która objęła mandat posła zjednoczonej prawicy.

Informację o nominacji przedstawiono we wtorek po godzinie 10.00 na specjalnej konferencji w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu. Nową wicewojewodę komplementowała Violetta Porowska, szefowa PiS w regionie. która dotychczas była zastępcą wojewody Adriana Czubaka.

– To dla mnie wielkie wyróżnienie – przyznała Teresa Barańska, która zapewniła, że w całości poświęci się nowemu zadaniu i będzie godnie reprezentować rząd w woj. opolskim.

Teresa Barańska jest specjalistką w zakresie rolnictwa. Była wicedyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Ma wykształcenie rolnicze, kończyła studia na kierunku ekonomia produkcji Rolnej na Akademii Rolniczej w Krakowie.

Dotychczasowy wojewoda Adrian Czubak decyzją premiera Mateusza Morawieckiego zachował stanowisko. Prezes Rady Ministrów uznał, że dobrze reprezentował on rząd w regionie opolskim i wywiązał się z powierzonych mu zadań.

REKLAMAProtection Plugin made by Web Hosting